کد خبر: ۳۵۰۲۱
۱۴:۱۸ -۲۳ مهر ۱۴۰۰
بنفشه شجاع در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد
مدیرعامل موسسه هستی‌بانان ایرانیان گفت: اینکه گونه‎های مختلف حیوانات در کشور حفظ و نگهداری شوند، یک رسالت مهم است که باید بر دوش همگان حس شود، مخصوصاً تصمیم‌گیران دولتی.

حمایت از حیوانات

نشان تجارت - محمد آیتی: سال‌ها و حتی شاید دهه‌هاست که حامیان حمایت از حقوق حیوانات، خواستار تصویب قانون در این باره شده‌اند که متاسفانه این موضوع همچنان به وقوع نپیوسته است.

در چند سال اخیر به واسطه وجود شبکه‌های اجتماعی، بار‌ها شاهد کلیپ‌هایی از حیوان آزاری توسط افراد بوده‌ایم که دیدن این فیلم‌ها، دل هر شهروندی را به درد می‌آورد.

شاید اگر قانونی در این رابطه وجود داشت که پس از تصویب، به درستی اجرا می‌شد حتماً کمتر اخبار حیوان آزاری یا از بین رفتن برخی گونه‌های آن‌ها به گوش و چشممان می‌خورد.

بنفشه شجاع، مدیرعامل موسسه هستی‌بانان ایرانیان در این باره به نشان تجارت گفت: چالش در خصوص رویکرد و نوع برخورد با حیوانات در ایران بسیار زیاد است، اما خلاء قانون در این رابطه بیداد می‌کند. تصور می‌کنم اگر مشکل قانونی نداشتیم خیلی از مشکلات در این حوزه رفع می‌شد.

وی افزود: در خرداد سال جاری و در روز‌های پایانی دولت آقای روحانی، لایحه‌ای در حمایت از حیوانات با ۲۳ ماده و ۱۵ تبصره به مجلس ارائه شد، اما همچنان این لایحه به قانون تبدیل نشده است.

شجاع با اشاره به اینکه اگر بیش از این زمان را از دست بدهیم، لطمات جبران ناپذیری در این حوزه به بار می‌آید، گفت: اینکه گونه‎های مختلف حیوانات در کشور حفظ و نگهداری شوند، یک رسالت مهم است که باید بر دوش همگان حس شود، مخصوصاً تصمیم‌گیران دولتی. متاسفانه اخباری متعدداً و مکرراً دیده و شنیده می‌شود که حکایت از تلف شدن برخی گونه‌های حیوانی مثل پلنگ، ببر، خرس قهوه‌ای، گربه وحشی و... دارد.

مدیرعامل موسسه هستی‌بانان ایرانیان در پایان خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته تا به امروز برخورد‌های نامناسبی با سگ و گربه‌های شهری شده که این چالش اجتماعی هم نگرانی‌ها را در بین افراد علاقه‌مند به حیوانات بالا برده است. ما به عنوان افرادی که در این حوزه کار می‌کنیم فقط خواستار تصویب قانون حمایت از حقوق حیوانات هستیم که اگر این مهم اتفاق بیفتد، حتماً ایران جای قشنگ‌تری برای زندگی کردن خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون