کد خبر: ۲۸۴۰۴
۱۳:۴۶ -۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
۳ گونه از زنجره‌ها هر ۱۳ سال یک بار و ۱۲ گونه نیز هر ۱۷ سال یک بار از زیر زمین بیرون می‌آیند!

حشره‌ای عجیب

نشان تجارت - اوائل ماه مه امسال، میلیارد‌ها "زنجره" که از سال ۲۰۰۴ میلادی زیر زمین بودند، سر از خاک بیرون آوردند و بخش‌های بزرگی از شرق آمریکا را پوشاندند و آواز سر دادند، آمارگیری واقعی از جمعیت "زنجره‌ها" ممکن نیست، اما دانشمندان برآورد می‌کنند که در برخی مناطق تا بیش از یک میلیون زنجره در هر ۴ هزار مترمربع وجود داشته باشند.


بیشتر ببینید: آیا می‌دانستید سالانه صد و چهل هزار حشره می‌بلعید؟ + فیلم


این حشرات چه زمانی از زیر زمین بیرون می‌آیند؟

پاسخ این است که بستگی به شرایط آب و هوا دارد. آن‌ها حدود ۱۷ سال زیر زمین زندگی می‌کنند و بعد تا وقتی که دمای بالایی خاک به نزدیک ۱۸ درجه سانتیگراد نرسد، سر از خاک بیرون نخواهند آورد. اغلب آن‌ها منتظر یک غروب شرجی، اما نه بارانی، می‌شوند که از طریق تونل‌هایی که هفته‌ها صرف حفر آن‌ها کرده‌اند به دنیای روی زمین وارد شوند.

حشره‌ای عجیب

امسال، کسانی در ایالات متحده شاهد این حشرات خواهند بود که در مناطق سکونت آنها، دوره ۱۷ ساله زنجره‌ها به پایان رسیده باشد. مثلا افرادی در شهر واشنگتن و اطراف آن زندگی می‌کنند، این حشرات را خواهند دید. ساکنان سینسیناتی و فیلادلفیا هم همینطور، اما نیویورکی‌ها امسال اقبال دیدار با این حشرات بزرگ را نخواهند داشت.

کارشناسان محیط زیست در دانشگاه سنت جوزف در اوهایو امیدوارند بتوانند امسال نقشه حضور زنجره‌ها را در سراسر ایالات متحده درست کنند و برای این منظور یک اپلیکیشن موبایل هم طراحی کرده‌اند تا مردم بتوانند تصاویری از حضور این حشرات را در مناطق سکونت‌شان ثبت کنند.

حشره‌ای عجیب

یک گونه‌ای از زنجره‌ها وجود دارد به نام "Brood X" که "برود ۱۰" خوانده می‌شود و شباهت چندانی به گونه معمول سبزرنگ آن‌ها ندارد. گونه‌های مختلف زنجره‌ها با استفاده از اعداد رومی طبقه‌بندی شده‌اند و در مجموع ۱۵ طبقه از گونه‌های مختلف آن‌ها در ایالات متحده تعیین شده است.

سه گونه از زنجره‌ها هر ۱۳ سال یک بار از زیر زمین می‌آیند و ۱۲ گونه هر ۱۷ سال یک بار. سه گونه از آن‌ها هستند که "برود ۱۰" را تشکیل می‌دهند و با چشمان سرخ آتشین و صدای کرکننده در هر ۱۷ سال یک بار شناخته می‌شوند.

زنجره‌ها در کل، پس از آن که به سطح زمین می‌آیند، به روی شاخه‌های درختان می‌روند و ظاهر و رنگی نیمه‌شفاف دارند و طولشان از دو و نیم سانتیمتر تجاوز نمی‌کند. ظرف چند ساعت رنگ‌شان کامل تغییر می‌کند و در عرض چند روز می‌توانند پرواز کنند. زنجره‌های بالغ، می‌توانند بین دو تا چهار هفته روی زمین زندگی کنند و تمام طول عمرشان روی زمین را صرف خوردن و تلاش برای تولید مثل می‌کنند.

حشره‌ای عجیب

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بعد از جفت‌گیری، زنجره‌های ماده روی شاخه‌های درختان تخم‌ریزی می‌کنند و بعد حشرات نوزاد که از لاور خود بیرون می‌آیند، به سرعت به پایین و زیر زمین رفته تا از خاک تغذیه و آب مورد نیازشان را هم از ریشه درختان تأمین کنند و یک دوره ۱۳ یا ۱۷ ساله را همانجا سپری کنند.

خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون